«

Hľadať

Technológia Duraflex

Elasticita pre vysokú poveternostnú odolnosť

 

Technológia Duraflex je zárukou dlhej životnosti a vynikajúcej poveternostnej ochrany. Vďaka trvácnej elasticity systému povrchovej vrstvy sa dosahuje optimálna odolnosť vo všetkých poveternostných podmienkach. Presvedčivý argument pre vášho zákazníka.

Vďaka trvalo elastickému povlaku – najmä pri kolísaní teplôt – sa produkt optimálne prispôsobuje drevenému podkladu. Inovatívna ochrana proti slnečnému žiareniu (aj pri lazúrach) dodáva povrchovej úprave vysokú a dlho trvajúcu ochranu pred UV žiarením. Vynikajúce difúzne vlastnosti povlaku zabezpečujú mimoriadne dobrý obsah vlhkosti dreva. Vďaka týmto vlastnostiam zaručuje náterový systém Duraflex mimoriadne vysokú poveternostnú odolnosť.

 

To bolo preukázané poveternostnými skúškami v laboratóriách Q-Lab Weathering Research Service. Okrem toho potvrdil frauenhofský inštitút pre výskum dreva (inštitút Wilhelma Klauditza WKI) vysokú elasticitu náteru. Ďalšími výhody sú veľmi dobrá priľnavosť a elasticita, ktorá redukuje vznik vlasových trhlín.

Pre krycie a lazúrovacie náterové systémy

Sikkens Wood Coatings ponúka aj pre krycie a lazúrovacie náterové systémy kompletný systém s inovatívnou technológiou Duraflex: Produkty možno použiť ako medzivrstvu a konečný náter.

 

Alle Produkte mit der Duraflex-Technologie verfügen über das SKH-KOMO-Produktzertifikat 33199 nach externen Prüfungen durch das SKH-Institut in den Niederlanden

Všetky produkty vybavené inovatívnou technológiou Duraflex majú produktový certifikát SKH-KOMO 33199 vydaný na základe externých skúšok vykonaných inštitútom SKH v Holandsku

Vlastnosti, ktoré presvedčia v každom ohľade

Náter Duraflex
Bežné lazúry
Drevo
Teplo:
Drevo odovzdáva vlhkosť a zmršťuje sa. Náter sleduje pohyb bez napínania materiálu.
Dážď:
Vnikajúca vlhkosť necháva drevo napučať. Ale flexibilný náter sa rozpína a zabezpečuje kontrolované vylučovanie vlhkosti na základe mimoriadnych difúznych vlastností.
Krupobitie:
Zlepšená elasticita redukuje tvorbu vlasových trhlín.
Extrémne slnko:
Náter lepšie absorbuje UV žiarenie. Drevo a náter zostávajú nepoškodené.
Mráz a sneh:
Aj pri nižších teplotách zostáva náter elastický a svojimi difúznymi vlastnosťami zabezpečuje regulované vyrovnávanie vlhkosti.

Stručný prehľad

  • Trvalá elasticita najmä pri kolísaní teplôt
  • Mimoriadna odolnosť voči poveternostným vplyvom
  • Veľmi dobrá priľnavosť
  • Optimálna odolnosť
  • Ideálne prispôsobenie drevenému podkladu
  • Vysoká UV ochrana vďaka inovatívnej ochrane proti slnečnému žiareniu
  • Dlho trvajúca účinnosť ochrany proti UV žiareniu
  • Mimoriadne dobrá ochrana proti vlhkosti vďaka vynikajúcim difúznym vlastnostiam povlaku
  • Dobrá elasticita voči vzniku vlasových trhlín